Hakkımda

Merhabalar,

Herkes gibi yaşantısı olan evden işe, işten eve gelip yemek yiyen oturan çayını içen muhteremin birisiyim.

Bilgisayar ile tanışmam çok eski sürelere dayanmaktadır. İlk bilgisayarımızı aldığımızda şimdi ki gibi süper hızlı internetler bulunmuyordu. İlk internetemiz 512-128 KB ve aylık 4 GB kotası bulunuyordu. O zaman internet var evde deyince vay be diyorlardı. İnternet cafelerin modasının popüler olduğu zamanlardı. Ne çabuk geçti yıllar.

Evde bilgisayar olunca bozulma yada en basitinden format attırmak için para vermek çok zorumuza gitmişti. O zamanların parası ile yaklaşık 15 TL ye formata attırmıştık. İlk defa format nasıl atılır onu gördük. Sonra baktık ki CD’si var bu işin onu bulmaya çalıştık ve en sonunda bulduk. Tabi format atmak için epey brir süre uğraştık. Tabi bu süreler içersin de neler denendi neler. En sonunda çözümü bulduk ve artık kendi bilgisayarımıza kendimiz format atmaya başladık. Velhasıl kelam bilgisayar denen meret oyuncağımız haline geldi.

Oyuncak haline gelince haliyle bozulmalar oldu, Her yerde bilgisayarcı da yok. Kasayı kucaklayıp Kızılaya götür, otobüste elinde taşı derdi beni çok yormuştu. En son çare sorunları kendimiz bulmak için deneme yanılma ve kısıtlı imkanlarla internetten öğrenerek bir yol almıştık.

Lise çağlarımda 1 adet kurumsal web sayfası yaptırmak için bir tanıdığın yanına gidip fiyat aldığımda o zaman parası ile 2 asgari ücret tutarı bulunuyor. ( Yaklaşık 900 950 TL) para istemişti. İnternet dünyasına giriş yaparak araştırmalar yaptım, html kodların ne olduğunu öğrendim derken tanıdıklara amatörde olsa web sitesi yapmaya başladım.

Şuanda da yine amatör olarak bu işlemlere devam ediyorum. Merak ettiğim konular için kurslara gittim, eğitimlere gittim, internetten araştırmalar yaptım ve kendime bu işler için hobinin ötesine geçiremedim. Benim kisi birazcık hobi ve heyecan demek daha doğru olacaktır.

Blogumda başıma gelen sorunları yada bildiklerimi öğrenmek isteyen eş, dost, arkadaş yada Allah (C.C) razı olsun diyecek kişiler için çalışmama başlıyor olacağım.

Teşekkür ederim.
Burak Davaz